KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12713119
nr 1271 3119
Lennart Roupe
(f. 1918), Sverige
Träsnitt, Söder Mälarstrand, 44/175, signerad. Motivet: 36x49 cm
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:26:56
26/8 18:53:54
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Lennart Roupe
Läs mer om Lennart Roupe